Допомога

Військовослужбовці продовжують отримувати грошове забезпечення на період лікарняного

Під опікою Фонду соціального страхування України перебуває близько 11 мільйонів українців – це наймані працівники, підприємці, фермери і самозайняті особи.
Усі вони в разі настання страхового випадку отримують від Фонду виплати, допомоги, медичні і соціальні послуги.
🔸 Однак для військовослужбовців діють інші норми соціального захисту на випадок тимчасової втрати працездатності – їм не нараховується та не виплачується допомога за лікарняними, натомість за ними на час хвороби зберігається грошове забезпечення та передбачено додаткову винагороду на час воєнного стану. Відповідно, до бюджету ФССУ не розподіляється сплачений за військовослужбовців ЄСВ – сплачений з їхнього доходу внесок надходить тільки до Пенсійного фонду України та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
🔸 Так, Медичні сили Збройних Сил України та Департамент соціального забезпечення Міністерства оборони України роз’яснюють, що військовослужбовцям ЗСУ, які отримали ушкодження чи захворіли, виплачується грошове забезпечення за останніми займаними посадами за період звільнення від виконання службових обов’язків у зв’язку з хворобою та перебуванні на лікуванні в лікарняних закладах і у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою (відпустці за станом здоров’я).
🔸 Виплата грошового забезпечення здійснюється на підставі наказу командира (начальника, керівника).
Тож електронний лікарняний, який може бути автоматично сформований для військовослужбовця, не потребує опрацювання – за ним не потрібно проводити розрахунки та подавати заяву до Фонду соціального страхування України.
🔸 Крім того, відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України та за рішенням Міністра оборони України, на час воєнного стану військовослужбовці Збройних сил України, які у зв’язку із пораненням (контузією, травмою, каліцтвом), пов’язаним із захистом Батьківщини, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я, включаються до наказів про виплату додаткової винагороди, збільшеної до 100 тисяч гривень, включаючи час переміщення з одного лікарняного закладу до іншого, або перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком військово-лікарської комісії.
🔸Також додаткова винагорода передбачена для військовослужбовців, які знаходяться на стаціонарному лікуванні з інших причин – їм належить до виплати додаткова винагорода в розмірі 30 тисяч гривень (пропорційно із розрахунку на місяць).
🔸 Порядок виплати грошового забезпечення не залежить від місця лікування військовослужбовця – будь то військові, цивільні чи закордонні заклади охорони здоров’я.

✔ Деталі щодо грошового забезпечення військовослужбовців можна уточнити на гарячій лінії Департаменту фінансів Міністерства оборони України: (044) 271-35-59.

1 коментар до “Допомога”

  1. Хочу висловити щиру подяку медичному персоналу за прекрасне лікування моєї бабусі під час боротьби з COVID-19. Ваша професійна допомога, турбота та підтримка виграли надзвичайно важливу роль у її одужанні. Неоціненний внесок і відданість ваших зусиль були особливо важливі в цей важкий період. Дякую за вашу роботу та покликання, яке допомагає повертати здоров’я та надію. Бажаю вам міцного здоров’я та невичерпної енергії.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Related Post

Коронавірус 2024: чи повернуть у Дніпрі масковий режимКоронавірус 2024: чи повернуть у Дніпрі масковий режим

Всесвітня організація охорони здоров’я закликає продовжити дотримання маскового режиму щоб уникнути зараження COVID-19. У столиці України вже планують повернутися до носіння масок у місцях скупчення людей. Київська міська державна адміністрація повідомляє, що ця рекомендація пов’язана з

«Знання про ВІЛ рятує життя». У Дніпрі на обліку в міських медичних закладах понад 9 тис. ВІЛ-інфікованих«Знання про ВІЛ рятує життя». У Дніпрі на обліку в міських медичних закладах понад 9 тис. ВІЛ-інфікованих

1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У Дніпрі працює міська комплексна програма. Кожен може безкоштовно протестуватися на інфекцію, а в разі її виявлення отримувати безкоштовну пожиттєву терапію. Зараз