«Знання про ВІЛ рятує життя». У Дніпрі на обліку в міських медичних закладах понад 9 тис. ВІЛ-інфікованих

1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У Дніпрі працює міська комплексна програма. Кожен може безкоштовно протестуватися на інфекцію, а в разі її виявлення отримувати безкоштовну пожиттєву терапію. Зараз на обліку в міських медичних закладах понад 9 тис. ВІЛ-інфікованих.

«8 787 наших пацієнтів отримують безкоштовну антиретровірусну терапію. Це 97 % всієї диспансерної групи. Терапія являє собою одну таблетку, яка приймається раз на день та жодним чином не погіршує якість життя хворого, а лише блокує розвиток ВІЛ-інфекції. Через 3 місяці АРТ терапії вірус блокується і інфікована людина вже не може інфікувати іншу, але хворий все ж має приймати ліки все життя, інакше вірус прогресуватиме», – зазначила Олена, лікарка-інфекціоністка.

З початку року у Дніпрі виявлено 1 190 випадків ВІЛ-інфекції. Наймолодшому хворому – 4 роки, найстаршому – 84. Безкоштовно пройти тестування можна, звернувшись до свого сімейного лікаря, в кабінетах «Довіра», відділенні з ВІЛ/СНІДу. Результати тестування суворо конфіденційні, тобто про ВІЛ-статус знатимуть лише пацієнт та його лікар.

«У Дніпрі коштом міського бюджету закуповуються реагенти та швидкі тести для виявлення ВІЛ, лікарські засоби для лікування інфекцій, які можуть спостерігатися у хворих на ВІЛ, лікарські засоби для вагітних з ВІЛ-статусом для зменшення вірогідності передачі вірусу від матері до дитини. Також кошти витрачаються на молочні суміші для дітей, які народились від ВІЛ-інфікованих матерів, аби виключити грудне вигодовування та уникнути передачі вірусу до дитини», – прокоментувала Тетяна Мартиненко, головна спеціалістка департаменту охорони здоров’я населення міськради.

За 9 місяців 2023 року обстеження на ВІЛ у міських медзакладах пройшли 74 835 містян. З них 1.5 % виявились ВІЛ-позитивними. Майже всі вони вже розпочали лікування та продовжують повноцінне життя.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Related Post

ЗАХИСТ ВІД COVID-19ЗАХИСТ ВІД COVID-19

(!)В Україні дозволено друге бустерне щеплення для всіх охочих. 💥Друга бустерна доза дозволяється всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози. Проте особливо рекомендовано її робити людям

ДопомогаДопомога

Військовослужбовці продовжують отримувати грошове забезпечення на період лікарняного Під опікою Фонду соціального страхування України перебуває близько 11 мільйонів українців – це наймані працівники, підприємці, фермери і самозайняті особи. Усі вони